Probiotyki - Niesamowite Bakterie

Probiotyki to dobre bakterie kwasu mlekowego zamieszkujące nasze jelita. Zapewniają właściwą równowagę flory bakteryjnej, zabezpieczając przewód pokarmowy przed zasiedleniem się i rozwojem bakterii gnilnych i chorobotwórczych. Ponadto udowodnione w badaniach klinicznych korzystne działanie szczepów probiotycznych obejmuje:

  • zwiększenie odporności człowieka na kolonizację przez mikroflorę obcą, patogenną
  • tworzenie i rekonstrukcja zrównoważonej flory bakteryjnej
  • obniżenie poziomu cholesterolu we krwi
  • obniżenie poziomu toksyczności metabolitów, co zmniejsza ryzyko nowotworów.
  • stymulacja układu immunologicznego człowieka

W regulacji mikroflory jelitowej człowieka istotną rolę odgrywają metabolity bakterii mlekowych.

Nasze jelita często nie są w najlepszej kondycji, dzieje się to głównie przez leki i niewłaściwą dietę, które niszczą zarówno dobra jak i złą florę bakteryjną. Antybiotykoterapia, cortison, środki przeciwbólowe, chemioterapie, napromieniowanie, słodycze, alkohol, nasycone kwasy tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego, wysoko słodzone napoje, stres, dym tytoniowy, brak snu oraz brak ruchu prowadzą do choroby jelit.

Proponujemy kompleks wielu najskuteczniejszych dla naszej populacji szczepów bakterii probiotycznych z rodziny zarówno Bifidobacterium  jak i Lactobacillus, zamkniętych w podwójnej kapsułce dla lepszej ochrony bakterii przed kwaśnym środowiskiem żołądka, będącego stacją probiotyków w drodze do jelit.


 wróć